Reklama zniknie za 11 sekund

Zmiany na czele koncernu AGCO

Obrazek

Od 1 stycznia 2021 roku Martin Richenhagen odchodzi na emeryturę ze stanowiska prezesa i dyrektora generalnego. Nowym prezesem i dyrektorem generalnym mianowany został Eric Hansotia.

Jan Beba24 sierpnia 2020, 21:59

Amerykański koncern AGCO skupiający m.in. marki Fendt, Massey Ferguson i Valtra ogłosił, że z końcem tego roku Martin Richenhagen zdecydował się przejść na emeryturę ze stanowiska prezesa i dyrektora generalnego. Firma ogłosiła ponadto, że Rada Dyrektorów powołała Erica Hansotię, obecnie starszego wiceprezesa i dyrektora operacyjnego AGCO, na następcę Richenhagena od dnia 1 stycznia 2021 r.

Martin Richenhagen dołączył do AGCO w 2004 r. Jako prezes i dyrektor generalny, a w 2006 r. Został mianowany przewodniczącym rady dyrektorów.

Martin_Riechenhagen_AGCO

– To dla mnie największy zaszczyt służyć razem z moimi kolegami z AGCO przez ostatnie 16 lat. (…) Mam ogromne zaufanie do Erica, Zarządu, naszych pracowników i naszej sieci dealerskiej i wierzymy, że najlepsze dni AGCO dopiero nadejdą – stwierdził Richenhagen.

– Martin służył AGCO z wielkim wyróżnieniem przez lata i jesteśmy ogromnie wdzięczni za jego wkład w rozwój firmy. Pod jego kierownictwem rozszerzyło swoje portfolio produktów, weszło na nowe rynki, skonsolidowane platformy produktów i zmodernizowane obiekty – powiedział Gerald Shaheen, niezależny główny dyrektor AGCO, przemawiając w imieniu zarządu AGCO.

– Eric jest doświadczonym liderem z szeroką wiedzą branżową, co daje mu wyjątkowe kwalifikacje do prowadzenia AGCO w przyszłość. Eric wniósł znaczący wkład w sukces AGCO w ciągu ostatnich siedmiu lat, ostatnio prowadząc firmę przez wyjątkowe wyzwania, jakie stwarza COVID-19. Jego zdecydowane strategiczne spojrzenie na przyszłe trendy w globalnym rolnictwie wraz z jego różnorodnym doświadczeniem operacyjnym pozwoli AGCO z powodzeniem sprostać zmieniającym się potrzebom naszych klientów – dodał Richenhagen.

Pan Hansotia dołączył do AGCO jako starszy wiceprezes ds. globalnego cyklu upraw i usług połączonych Fuse w 2013 r., a w 2019 r. pełnił funkcję starszego wiceprezesa i dyrektora ds. operacyjnych. Przed dołączeniem do AGCO pan Hansotia miał 20- lat pracy w Deere & Company, gdzie zajmował stanowiska kierownicze, w tym starszego wiceprezesa ds. globalnych zbiorów i wiceprezesa ds. globalnej pielęgnacji upraw.

Eric_Hansotia_AGCO

– Chcę wyrazić wdzięczność zarówno Martinowi, jak i radzie dyrektorów za ich zaufanie do mojej zdolności do poprowadzenia AGCO w przyszłość. Razem z naszym utalentowanym zespołem, nie mogę się doczekać, aby pomóc naszym globalnym rolnikom w zrównoważonym żywieniu świat dzięki inteligentnym, innowacyjnym rozwiązaniom rolniczym. Wierzę, że innowacje napędzane przez rolników są kluczem do uwolnienia wartości dla naszych pracowników, dealerów i akcjonariuszy, i nie mogę się doczekać, aby wykorzystać dziedzictwo Martina, gdy zdamy sobie sprawę z świetlanej przyszłości AGCO – mówi Eric Hansotia.Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)