Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Firma Eskimos rozpoczyna interwencyjny skup jabłek

15.10.2018

Drukuj

Firma Eskimos rozpoczyna interwencyjny skup jabłek

Artykuł dostępny

W umowie kontraktacyjnej określono harmonogram dostaw do końca grudnia 2018 r. z podziałem na miesiące oraz określono wymagania jakościowe dla owoców. W umowie Eskimos zobowiązał się płacić za owoce następujące ceny:
  • 0,25zł/ netto /kg jabłek dostarczonych w październiku 2018 r.
  • 0,26 zł/netto kg jabłek dostarczonych w listopadzie 2018 r.
  • 0.28 zł/netto/ kg jabłek dostarczonych w grudniu 2018 r.

Płatność za jabłka zostanie zapłacono w terminie 10 dni od daty dostawy każdej partii produktu, ale jednocześnie kupujący zapłaci producentowi zaliczkę w wysokości 30% wartości dostaw.

r e k l a m aEskimos podał już listę ponad 100 punktów skupów, do których sadownicy będą mogli odstawiać jabłka w województwach: łódzkim, lubelskim, mazowieckim, małopolskim, świętokrzyskim, kujawsko–pomorskim, podkarpackim oraz wielkopolskim. „Lista ta będzie modyfikowana odpowiednio do potrzeb, stąd też prosimy o zgłaszanie potrzeb z rejonów gdzie są one zbyt odległe od gospodarstw lub jest ich za mało” – napisano w komunikacie skierowanym do sadowników.

Zdaniem Zarządu oznacza to, że spółka zakończyła fazę przygotowań do skupu, który teraz może w końcu ruszyć. – Jednocześnie wejdziemy w fazę realizacji skupu i przerobu jabłka, która pozwoli wykonać zobowiązanie zdjęcia z rynku jego nadwyżki. Bardzo prosimy o optymistyczne podejście, gdyż tylko w takiej atmosferze nasz wspólny sukces da nam należną satysfakcję – napisano komunikacie firmy Eskimos.   wk

Polecany artykuł

Sadownicy: Interwencja była spóźniona i nie przyniosła efektu
Polecane dla Ciebie:

article icon

Jakie dysze, taka kropla

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii