Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Jasna strona „robali”

Obrazek

Owady rolnikom kojarzą się głównie jako szkodniki roślin czy uciążliwe muchy, komary, osy i szerszenia. Jednak ta największa pod względem liczebności gatunków grupa zwierząt ma też pozytywne cechy. Można o nich będzie dowiedzieć się podczas będą XVII Ogólnopolskich Dni Owada – „Sześcionożni przyjaciele”.

Tomasz Czubiński8 czerwca 2018, 09:10
Dni owada rozpoczynają się już dzisiaj i potrwają do 10 czerwca. W godzinach od 10.00 do 17.00 w budynku Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (al. 29 Listopada 54) będzie można obejrzeć kolekcje żywych owadów (krajowych i egzotycznych) a także innych bezkręgowców – pajęczaków i nicieni. Dodatkowo zobaczyć będzie można  rośliny i zwierzęta owadożerne, owady preparowane, obrazy ze skrzydeł motyli oraz fotografie o tematyce entomologicznej.

Przygotowano także atrakcje dla dzieci. M.in. będą to„owadzie” tatuaże, „owadzia” wróżka, pokazy „owadziego” orgiami, a także zajęcia plastyczne – malowanie i lepienie owadów, konkursy i wiele innych. Piątek będzie dniem edukacyjnym, podczas którego odbywać się będzie wiele ciekawych wykładów i warsztatów dla szkół.

 Atrakcją będą świecące skorpiony oraz prezentacje smakołyków „owadziej kuchni” połączone z degustacją dla odważnych!

W sobotę w Klubie Akademickim Arka (al. 29 Listopada 50)  odbędzie się Międzypokoleniowe spotkanie Dziadków i Wnucząt pod hasłem „Nie taki owad straszny”.
Galeria pożytecznych owadów

tcz Fot. Czubiński


Picture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)