Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Odmiany z Wielkopolski

15.06.2018

Drukuj

Odmiany z Wielkopolski

Artykuł dostępny

Prezentacja odmian PHR może zając nawet kilka godzin. Podczas tegorocznych dni pola pokazano m.in nowości jakie są na rynku lub trwają ich rozmnożenia przed wejściem do sprzedaży dla rolników.

r e k l a m a- Odmiana jęczmienia jarego Eldorado to kreacja, której jeszcze nie można było kupić. Przygotowywana jest na najbliższe sezony - powiedziała Dorota Jasińska - hodowca z PHR Tulce. Jest to odmiana odporna na rdzę i mączniaka, średnio wydajna, paszowa. Wkrótce zarejestrowana będzie kolejna, zakodowana pod nazwą NAD 5716. Odmianą która zdobywa rynki jest jęczmień jary paszowy Nagradowicki.

Pokazano także odmiany pszenicy ozimej. Formacja to elastyczna pod względem pogody kreacja - nadaje się będzie na lepsze i gorsze lata, jest odporna na rdzę żółtą i brunatną nie wylega. Dobrze się krzewi i może być siana w obsadzie 180 szt./m2. Ponadto bardzo dobrze zimuje.

Polecany artykuł

Skupy dopłacają do zakupionego wcześniej ziarna!- Ciekawie prezentuje się odmiana pszenicy Tulecka - jedyna w Krajowym rejestrze o białych ziarniakach - powiedział Piotr Uciechowski – kierownik ds. sprzedaży i marketingu PHR. Zaprezentował także jedyną polską w KR odmianę elitarną pszenicy ozimej - Astorię. Oprócz nowości można było zobaczyć jak wyglądają w trudnym, suchym roku odmiany starsze, w tym Legenda - odmiana o bardzo wysokiej mrozoodporności.

Jednak zboża to nie wszystko co oferuje PHR. Duże znaczenie mają odmiany grochu. Nowością jest Olimp - groch wąsolistny o białych kwiatach. Charakteryzuje się on bardzo wysoką zawartością białka. Jako jedna z niewielu odmian przekroczył poziom 23%. Jest to ważna cecha z punktu widzenia przemysłu paszowego. Nieco mniej białka ale wyższy poziom plonowania jest charakterystyczny dla grochu Starski. Dla osób wybierających wczesne odmiany ciekawie zaprezentuje się odmiana Cysterski. Przygotowywane są też nowe odmiany do rejestracji – WTD7217 – Remik i WTD7317 Skat. Ponadto pokazano odmiany łubinu żółtego - m.in. Bursztyn i Baryt oraz odmianę w badaniach WTD3116 Denar a także wąskolistnego Szot i Samba.

Galeria zdjęć

tcz
Fot. Czubiński

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek zbóż: stawki na krajowym rynku w dół

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii