Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Rynek zbóż: pszenica konsumpcyjna może drożeć

Po wielotygodniowej stagnacji cen zbóż rolnicy być może doczekają się podwyżek. Wszystko za sprawą rosnących ceł na giełdach, osłabienia złotówki oraz zwiększonego ruchu w naszych portach.

Jacek Daleszyński10 maja 2018, 12:09
– W tym tygodniu jeszcze się nie odważymy, ale być może w przyszłym będziemy musieli zaoferować rolnikom już 700 zł/t netto za pszenicę konsumpcyjną. Dziś u nas można to ziarno sprzedać za 680 zł/t – tak mówił nam dzisiaj przedstawiciel jednego ze skupów w woj. pomorskim. To długo wyczekiwana zmiana, ale jak podkreślają skupujący może ona potrwać bardzo krótko, bo tylko 1–2 tygodnie. Potem sytuacja może wrócić do stanu sprzed podwyżek. W całym kraju w skupach można usłyszeć to samo, a mianowicie, że znacznych podwyżek nie można już oczekiwać. Być może zatem przewidywana przyszłotygodniowa podwyżka może być już ostatnią okazją do sprzedaży ziarna po lepszej niż jeszcze dzisiaj cenie.

Pozostało 80 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu. Skorzystaj ze specjalnej oferty i dołącz do grona czytelników Strefy Premium już teraz!

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ