Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Bill Gates poinformował o rozwodzie. Co stanie się z 240 tys. akrów ziemi?

Obrazek
65-letni Bill Gates jest czwartą najbogatszą osobą na świecie, a wartość fortuny wyceniania jest na 124 mld dolarów. Gates jest właścicielem wielu biznesów, ale również jednym z największych właścicieli ziemi uprawnej w USA. 
Dorota Kolasińska9 maja 2021, 16:14
Bill i Melinda Gatesowie byli małżeństwem przez 27 lat. W tym czasie majątek Billa Gatesa stanowiły nie tylko udziały w Microsofcie, ale również akcje firmy sprzedającej samochody AutoNation, kanadyjskiej spółki kolejowej Canadian National Railway, dostawców technologii, a nawet firmy produkującej reaktory jądrowe.

Jak podają Wiadomości Handlowe Bill Gates był również udziałowcem rozlewni Coca-Coli w Meksyku. I właśnie dzięki przekazaniu tych akcji w ramach umowy rozwodowej, Melinda Gates jest obecnie jednym z największych udziałowców w dwóch meksykańskich spółkach: Coca-Cola Femsa SAB i Grupo Televisa, firmie kablowej i nadawcy.

Jej udział Coca-Cola Femsa wynoszący 4,9 proc. był wart około 121 mln dolarów na zamknięciu giełdy w środę, a jej 6,7 proc. udział w Televisie był wart około 386 mln dolarów – donosi „The Wall Street Journal”.

Melinda Gates otrzymała również część udziałów w Canadian National Railway Co. i AutoNation Inc. Udziały w spółce kolejowej, w której ma 1,9 proc., wyceniono na 1,55 mld dolarów, a akcje AutoNation, czyli około 3,7 proc. firmy, były warte około 307 mln dolarów.

Najwięcej ziemi w USA


To jednak nie wszystkie interesy do podziału majątku, bowiem Bill Gates jest największym amerykańskim właścicielem prywatnej ziemi uprawnej (USA), a 242 000 akrów (96 tys. ha) być może zostanie podzielone w wyniku rozwodu. Chociaż szczegóły porozumienia są niejasne, wynikająca z niego ugoda może być jedną z największych w historii, stawiając Melindę Gates na podium jako jedną z najbogatszych kobiet na świecie.

Według The Land Report, para posiada gruntów rolne w 18 stanach USA. Według raportu największe gospodarstwa rodziny Gatesów znajdują się w Luizjanie (69 071 akrów), Arkansas (47 927 akrów) i Nebrasce (20 588 akrów). Na razie nie wiadomo, jak podzielone będą grunty. 

Jak podaje Bussines Insider South Africa w 2017 r. fundacja Billa i Melindy Gatesów przeznaczyła 300 mln dolarów na wsparcie badań, które pomogą rolnikom o niskich dochodach w Azji i Afryce w przystosowaniu rolnictwa do zmiany klimatu.

W kolejnym roku Gates Foundation ogłosiła, że zainwestuje 40 milionów dolarów w badania, aby pomóc w hodowli kur znoszących jaja lepszej jakości oraz krów produkujących więcej mleka dla gospodarstw w Azji Południowej i Afryce.

Oprac. dkol na podst. Wiadomości Handlowe/ Business Insider South Africa
Fot. Wiadomości HandlowePicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)