Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Folie, siatki, sznurki i big bagi – co robić z odpadami rolniczymi?

Obrazek
W gospodarstwach nadal zalegają odpady rolnicze – folie, siatki, sznurki. Co z tym fantem robić? Krajowa Rada Izb Rolniczych ma pomysł, ciekawe czy uda się go zrealizować...
Dorota Kolasińska28 grudnia 2020, 13:06
W niektórych gminach w wyznaczonym terminie raz lub dwa razy w roku rolnicy muszą dowieźć w określone miejsce zebrane odpady rolnicze, których nie odbierają zakłady gospodarki odpadami. W innych nikt nie odbiera odpadów – folie, siatki, sznurki i big bagi po nawozach piętrzą się w stosach w kątach gospodarstw. 

Krajowa Rada Izb Rolniczych zwróciła się do resortu rolnictwa o wprowadzenie obowiązku odbioru opakowań PCV, PPE – worków typu big bag i mniejszych przez podmioty, które wprowadzają tego typu produkty do obrotu. Podobne rozwiązanie obowiązuje firmy wprowadzające na rynek środki ochrony roślin.  

Ponadto KRIR na wszelki wypadek, gdyby rozwiązanie dotyczące obowiązku odbioru opakowań PCV okazało się niemożliwe zawnioskowała o powtórzenie programu „Usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. Finansowanie miałoby odbywać się z budżetu państwa i nie było wliczane do pomocy de minimis.

oprac. dkol na podst. krir.pl
fot. archiwum


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)