Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Grzegorz Puda: to było dobre spotkanie

- To było dobre i merytoryczne spotkanie. Przebiegało w spokoju. Mam nadzieję na kolejne takie rzeczowe rozmowy ze wszystkimi związkami branżowymi - powiedział po wyjściu ze spotkania na targach Polagra minister rolnictwa Grzegorz Puda.

Anna Kurek4 października 2021, 16:15
Zapytany przez naszą redakcję o to, kiedy rolnicy z okolic Piotrkowa Trybunalskiego mogą liczyć na zdjęcie stref z ograniczeniami związanymi z pojawieniem się tam przed trzema miesiącami ASF, odpowiedział, że ani rząd ani resort rolnictwa nie ma na to wpływu. Tutaj władne decyzji są, jego zdaniem, wyłącznie urzędnicy unijni.

- Robimy wszystko, aby te strefy były jak najmniej dotkliwe ale wiemy, że walka z ASF jest bardzo trudna. W takiej sytuacji w jakiej jesteśmy w tej chwili musimy pomagać rolnikom w inny sposób, jak np. programem wsparcia wartym 200 mln złotych. Ta pula jeszcze nie została wykorzystana. Jeżeli środków będzie brakowało to z pewnością będziemy ich dokładali tak żeby nikomu nie zabrakło - powiedział podczas konferencji prasowej Grzegorz Puda.


Zobacz film z przebiegu konferencji! 

Wypowiedź tę bardzo krytycznie ocenił lider AgroUnii Michał Kołodziejczak. Twierdzi on, że to przez zaniedbania urzędników Ministerstwa Rolnictwa, w tym Inspekcji Weterynaryjnej, strefy te nadal nie zostały zdjęte.
Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)