Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Kongres różnych wizji i koncepcji wsi

03.12.2018

Drukuj

Kongres różnych wizji i koncepcji wsi

Artykuł płatny

Otwierając IV Kongres Polskiego Rolnictwa w Poznaniu minister Jan Krzysztof Ardanowski zaapelował do licznie zgromadzonych przedstawicieli różnych środowisk rolniczych o stworzenie jednej silnej, wspólnej reprezentacji.

– Nie sztuką jest tylko przyglądać się i potem krytykować ministra, ale trzeba też wziąć za te działania współodpowiedzialność – podkreślał na wstępie Ardanowski. Jego zdaniem trzeba ożywić pomysł na Polską Radę Rolną, której ponad 10 lat temu inicjatorem był śp. Prof. Henryk Jasiorowski. Idea stworzenia jednej silnej reprezentacji nie powiodła się. Wiele lat zostało zmarnowanych, bo niektórzy związkowcy – jak wspomniany szef KRZKiOR - wręcz torpedowali ten pomysł.

Taką rolę reprezentanta wszystkich środowisk rolniczych miały też pełnić Izby Rolnicze. Dziś minister wraca do tego tematu, gdyż jak twierdzi jest zbyt wiele organizacji rzekomo reprezentujących rolników, a przedstawiających różne – często sprzeczne ze sobą – interesy.

– Kogo słuchać? Kto ma rację? Skoro tak skrajne pomysły i stanowiska przedstawiają ludzie niby reprezentujący rolników, a nie wiadomo jeszcze kto za nimi stoi – pytał minister. Dodał też, że dziś rozwiązywanie problemów wymaga szerszego spojrzenia na to, co dzieje się na świecie:

Przeczytaj cały artykuł w wersji premium
dla prenumeratorów.

Jeśli jesteś prenumeratorem, lub wykupiłeś dostęp do serwisu - ZALOGUJ SIĘ
Nie masz wykupionego dostępu wybierz jedną z opcji:

Pojedynczy artykuł

3,69 zł

/ za artykuł

Zamawiam

Polecamy

Miesięczny dostęp
+ e-wydanie

19,90 zł

/ za miesiąc

Zamawiam

Dla prenumeratorów

0,00 zł

Zaloguj się

Mam już prenumeratę lub konto premium Zaloguj się

Zobacz wideo

Prezydent Andrzej Duda otworzył Narodową Wystawę Rolniczą

Galeria zdjęć

Minister Jan Krzysztof Ardanowski i prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych wspólnie otwarli IV Kongres Polskiego Rolnictwa w Poznaniu.
Pokaż więcej zdjęć z tej galerii

r e k l a m a

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii