Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Najlepsze obiekty agroturystyki w Wielkopolsce już wybrane

Obrazek

Znamy już listę laureatów konkursu na najlepsze obiekty agroturystyczne w województwie wielkopolskim.

 

dr Piotr Łuczak15 września 2016, 13:51

Dziś po kilkugodzinnej dyskusji, Kapituła Konkursu wybrała najlepsze obiekty, zgłoszone w tym roku do „Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce”, który po raz dziesiąty ogłosił Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

W tym roku do konkursu zgłosiło się prawie czterdzieści obiektów.  Po wstępnej weryfikacji pozostało 24, do nich członkowie kapituły wybrali się z wizytacją. Wnioski z wyjazdu Kapituła omówiła dziś na zamkniętym spotkaniu i wytypowała najlepszych. Pomiędzy nich w ramach nagród rozdzielonych będzie 88 tys. zł. 

Laureatów poznamy podczas gali, która będzie miała miejsce 28 października w pałacu w Rydzynie.

Za co cenić obiekt?

Kapituła doceniała przede wszystkim pomysłowość w wykonaniu i aranżacji obiektów, estetykę oraz przede wszystkim ducha danego miejsca. 

Chodzi o to „coś”, co powoduje, że dany obiekt się wyróżnia. Nie sztuka wpompować tysiące złotych, a przegrać z kiczem, megalomanią czy bezduszną sterylnością. Przecież przy skromnych nakładach nawet w niewielkim obiekcie można uzyskać dobre efekty. Trzeba włożyć serce, czas i trochę pomysłowości. I będzie to wtedy widać, a docenią to goście i nasza Kapituła – zaznaczył Marek Beer, dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Zasady konkursu

Przypomnijmy, że Konkurs obejmuje trzy kategorie uwzględniające zróżnicowanie oferty turystycznej na wsi:

  • Gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym.
  • Obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim.
  • Obiekty na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym itp. wykorzystujące tradycje i walory wsi.

Najlepsi znajdą się w katalogu prezentowanym na targach turystycznych i promujących region w kraju i za granicą, na stronach internetowych Wielkopolskiego Turystycznego Serwisu Regionalnego, w prasie i telewizji regionalnej.

 Opr. pł

 

Fot. Łuczak

 1 z 1
Obrady Kapituły

Obrady Kapituły

Picture of the author
Autor Artykułu:dr Piotr Łuczak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)