Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Pomoc dostosowawcza dla hodowców świń. ARiMR wypłaciła 105 mln zł

Obrazek

Trwa wypłata dofinansowania w ramach nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 4 do 31 sierpnia 2022 r. wypłaciła hodowcom trzody chlewnej 105 mln zł.

Justyna Czupryniak1 września 2022, 14:27

18 tys. wniosków o wsparcie

W ramach realizacji mechanizmu "Nadzwyczajna pomoc dostosowawcza" do biur ARiMR wpłynęło łącznie 18 tys. wniosków. Pomimo wciąż trwającej weryfikacji, na konta rolników łącznie zostało przekazane 105 mln zł dofinansowania.

Jakie warunki należało spełnić?

Wsparcie w ramach nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej było dedykowane rolnikom, w których gospodarstwach od 1 kwietnia do 30 czerwca 2022 r. urodziły się świnie. Zwierzęta musiały być również oznakowane i zgłoszone do systemu IRZ ARiMR do 15 lipca 2022 r.

Jaka jest wysokość pomocy?

80 zł – to kwota, którą hodowca otrzyma w ramach dopłaty do jednej świni. Starający się o przyznanie wsparcia rolnik, musi pamiętać również o tym, że dofinansowanie jest wypłacane producentom do maksymalnie 2 tys. świń.

Rolnicy z wielkopolski najbardziej zainteresowani wsparciem

Jak wynika z danych opublikowanych przez ARiMR, najwięcej zainteresowanych wsparciem rolników pochodzi z województwa wielkopolskiego (ok. 5,9 tys.), kujawsko-pomorskiego (3 tys.) i łódzkiego (1,7 tys.).

Dotychczas złożone wnioski składają się na łączną sumę 150 mln zł.

Przeczytaj również: 80 zł do jednego prosięcia! Rząd szykuje pomoc dla hodowców trzody

oprac. jcz

źródło: gov.pl

fot.pixabay


1 z 1
Obrazek

Picture of the author
Autor Artykułu:Justyna Czupryniak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy