Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Zapraszamy na Agrotech 2023 w Kielcach

Obrazek

Nie tylko przedsiębiorstwa znane i cenione przez rolników, jak John Deere, Class, koncern AGCO wezmą udział w 28. edycji Targów Techniki Rolniczej Agrotech. Podczas wydarzenia, które potrwa od 17 do 19 marca będzie można także zaczerpnąć wiedzy o nowych dopłatach i programach.

Karol Pomeranek23 grudnia 2022, 07:00

Czeka nas premiera modelu Fendt 700 Vario Gen7

Jak podkreślają organizatorzy, wdział w największych w Polsce targach rolniczych w halach potwierdzają najwięksi w branży. 

– W Kielcach będą John Deere, Class, Zetor, AGCO z markami Massey Ferguson, Fendt i Valtra. Farmtrack, Landini. Deklaracje składają kolejni „wielcy gracze” na tym rynku. Szykują duże stoiska z nowymi ciągnikami i maszynami. Już teraz wiadomo, że jedną z kieleckich premier będzie prezentacja modelu Fendt 700 Vario Gen7. JCB Interhandler pojawi się i z ciągnikami, i z pojazdami do prac także w lasach. Jednocześnie odbywać się będą XXI Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnej Las-Expo. 

Nowoczesne opryskiwacze wystawią m.in. Krukowiak, Hardy 

Co ważne, z rozbudowanymi maszynami do uprawy przyjadą m.in.  Maschio Gaspardo, Horsch, Dziekan, Kuhn, Agro-Masz, Dexwal, Jar-Met. 
– Nowoczesne opryskiwacze wystawią m.in. Krukowiak, Hardy. Innowacyjne maszyny do zielonek pokażą m.in. McHale i SaMasz. Dwa modele nowych ładowarek teleskopowych zaprezentuje Weidemann, pojazdy tego typu przywiezie także firma Merlo. 
Nie braknie też firm produkujących maszyny do obsługi gospodarstw oraz hodowli zwierzęcych, jak Joskin, Winkler. 

– Ciekawą nowością od firmy Euromilk będzie  autonomiczny system podgarniania paszy EM LIZARD, czyli robot wykonujący pracę za rolnika i sterowany smartfonem. 

Start nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 

Jak podkreślają organizatorzy, rok 2023 to start nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, a więc i nowe dopłaty oraz działania dla rolników, to także zmiany w systemie ubezpieczenia społecznego rolników. 

– Informacji na te tematy będzie można zaczerpnąć na stoiskach przygotowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z instytucjami mu podległymi – Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz ośrodkami doradztwa rolniczego.    
Zobacz jak było podczas Agrotech 2022 w Kielcach. Materiał wideo:

fot.: Targi Kielce


Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)