Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Buraki cukrowe>

Uprawa jesienią, siew wiosną

Obrazek

Wciąż najpopularniejszy sposób przygotowania gleby pod buraki opiera się na orce. Powinna być ona wykonana jesienią, a wiosną przeprowadza się resztę zabiegów uprawowych.

Jacek Daleszyński24 października 2017, 16:00
Rolnicy uprawiający buraka cukrowego wiedzą najlepiej, że jest to cenna w zmianowaniu roślina. Przełamuje popularny i monotonny płodozmian zbożowo–rzepakowy. Mimo że jego uprawa zajmuje dziś nieco ponad 200 tys. ha to mamy szansę na zwiększenie jego areału wskutek uwolnienia rynku cukru.

Jak buraki uprawiają najlepsi? Jak przygotowują stanowisko już od momentu zbioru przedplonu? Jak podchodzą do orki i uprawy wiosennej? Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć z reportażu, który zrealizowałem u jednego z naszych Czytelników. Marian Kiełbasa z woj. mazowieckiego zdradza nam swój przepis na sukces w uprawie buraka.
Zachęcam do lektury artykułu w najnowszym, listopadowym numerze „top agrar Polska”.

jd, fot. Daleszyński


Picture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)