Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mięsne>

Gdzie kupić lub zjeść wołowinę prosto od rolnika? Powstaje mapa punktów!

Obrazek
Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego w ramach projektu Najlepsza Polska Wołowina przygotowuje mapę z punktami, gdzie konsument będzie mógł kupić i zjeść wołowinę pochodzącą wprost z gospodarstwa. Na razie trwa zbiórka danych. 
Dorota Kolasińska7 kwietnia 2021, 16:48
Niebawem na stronie Najlepsza Polska Wołowina pojawi się zakładka, w której konsument znajdzie najbliższy punkt, gdzie będzie mógł kupić wołowinę bezpośrednio z gospodarstwa lub zjeść na mieście danie przygotowane z takiej wołowiny. Na razie Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego zbiera dane osób zajmujących się produkcją, sprzedażą lub przyrządzaniem takiej wołowiny. 

– W związku z tworzeniem mapy lokali, sklepów oraz punktów sprzedaży bezpośredniej wołowiny pochodzącej z polskich hodowli i gospodarstw zapraszamy wszystkich, którzy prowadzą tego rodzaju działalność do kontaktu poprzez komunikator Messenger. Niebawem na stronie najlepszapolskawolowina.pl pojawi się zakładka, gdzie bezpłatnie będziemy promować polskich rolników i przedsiębiorców. Zapraszamy – czytamy w informacji na Facebooku PZHiPBM. 

Mapa punktów i aplikacja


Najlepsza Polska Wołowina to projekt, gdzie będą gromadzone materiały dotyczące wołowiny – tej najlepszej, o walorach zdrowotnych i smakowych, na co zwracać uwagę przy doborze mięsa i jak dobrze przygotować wołowinę, żeby była stałym elementem naszej kuchni. Projekt jest skierowany przede wszystkim do konsumentów, aby pomóc im nauczyć się, jak szukać i znajdować na rynku najlepszą wołowinę z polskich gospodarstw. 

– Na stronie www.najlepszapolskawolowina.pl tworzymy mapę z gospodarstwami, gdzie można kupić wołowinę bezpośrednio od rolnika. Pracujemy też nad aplikacją na telefony komórkowe nie tylko z przepisami, ale również z możliwością uzyskania informacji o terminach dostaw, asortymencie i bieżącej ofercie rolników. Chcemy umożliwić konsumentom bezpośredni kontakt z producentami, skrócić łańcuch dostaw i zachęcić rolników do podejmowania nowych wyzwań. Chcemy również wspierać lokalne sklepy, restauracje, burgerownie, gdzie można kupić i zjeść polską wołowinę. Projekt realizowany jest w ramach Funduszu Promocji Mięsa Wołowego – tłumaczy Jacek Zarzecki, prezes PZHiPBM. 

dkol


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)