Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Newsletter rynkowy>Ceny zbóż>

Rynek zbóż: kukurydza trzyma cenę, reszta gorzej

Ostatni tydzień przyniósł na zbożowym rynku korekty cen niemal wszystkich zbóż, wśród tych stabilnością wyróżnia się jednak kukurydza, która nie tanieje. Co może stać się z cenami zbóż w niedalekiej przyszłości? 

dr Juliusz Urban11 lutego 2022, 15:37
Pszenica na Matifie w tym tygodniu zaliczyła najpierw nieznaczne trzydniowe spadki, w czwartek na początku dnia się odbija, ale w końcówce dnia traci i (10.02.22 r.) notowania na marzec kosztują 261,5 euro/t, a więc podobnie jak przed tygodniem. O 1,25 euro/t droższa jest pszenica na maj i to ona jest brana pod uwagę w eksportowych wycenach. Niestety efekt tak niewielkich tygodniowych podwyżek jest stłumiony przez umocnienie złotówki, za jedno euro płacimy już 4,50 zł. 

Pozostało 90 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu. Skorzystaj ze specjalnej oferty i dołącz do grona czytelników Strefy Premium już teraz!

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:dr Juliusz Urban
Pozostałe artykuły tego autora

Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ