Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Ciągniki>

Nowy ulepszony JCB Fastrac iCON

Obrazek

JCB wprowadził na rynek nowe ciągniki Fastrac serii 4000 i 8000 z całkowicie odmienioną infrastrukturą elektroniczną, która jak zapewnia producent zwiększa poziom wydajności i wygody maszyny, jednocześnie dając operatorowi niespotykany dotąd wybór w sposobie obsługi maszyny.

Krzysztof Gębski6 maja 2022, 14:00

Ciągniki Fastrac o mocy od 175 KM do 348 KM wyposażone zostały w nową konsolę podłokietnikową iCON wraz z 12-calowym wyświetlaczem dotykowym z regulacją położenia, który w łatwy i intuicyjny sposób umożliwia indywidualne przydzielenie elementów sterujących. Ciągniki są dostępne z w pełni zintegrowaną magistralą ISOBUS, nawigacją GPS JCB z opcjami zastosowań rolnictwa precyzyjnego i aplikacjami do sterowania narzędziami, które minimalizują potrzebę dodatkowych wyświetlaczy.

Konsola zawiera nowy główny joystick z przypisywanymi kolorowymi dźwigniami RGB LED za pomocą których można sterować  hydrauliką, WOM i zaczepem. Funkcje hydrauliczne można dowolnie przypisywać do pięciu głównych przycisków joysticka, a także do dodatkowego joysticka z czterema przyciskami i przełącznikiem kołyskowym, z kolorowymi podświetleniami wskazującymi, który zawór sterujący jest przypisany do którego elementu sterującego.


Komputer Headland Turn Assist umożliwia zapamiętanie do 50 różnych sekwencji sterowania dla różnych maszyn i operatorów. Kabina wyposażona jest w nowy system automatycznej klimatyzacji z funkcją kontroli nasłonecznienia i monitorowania temperatury.

Komfort i wygoda operatora

Wyświetlacz prezentuje kluczowe informacje na pięciu podzielonych ekranach. Przesunięcie w prawo powoduje wyświetlenie bardziej szczegółowego ekranu, który zawiera ustawienia dla maksymalnie sześciu elektrycznych zaworów hydraulicznych z przodu/tyłu. Kolejne dwa zachowują istotne informacje o stanie pojazdu, zapewniając jednocześnie zdalny widok z kamery i ekranu uniwersalnego terminala ISOBUS. Piąty ekran poświęcony jest nawigacjom satelitarnym i opcjom rolnictwa precyzyjnego JCB.
Asystent skrętu na uwrociach JCB ma teraz do 50 indywidualnych sekwencji po 50 kroków każda, ułatwiając pracę operatora w różnych pracach polowych. Na desce rozdzielczej znajduje się nowy, 7-calowy cyfrowy wyświetlacz, który wskazuje odczyty prędkości i obrotów silnika, a także podstawowe informacje o stanie pojazdu.

Inteligentne sterowanie skrzynią biegów Smart Transmission Control to system oparty na prędkości jazdy ciągnika, który umożliwia operatorowi ustawienie wymaganej prędkości jazdy przy zmieniającym się obciążeniu. Dla większej wygody tryby jazdy joystickiem i pedałem nie muszą być wcześniej wybierane. Teraz działają w pełni automatycznie przy użyciu dowolnego elementu sterującego.Sterowanie multimediami odbywa się za pomocą ekranu dotykowego lub klawiszy. Radio wyposażone jest w port USB. Ciągnik wyposażony jest także w dwie ładowarki USB oraz port do przesyłania danych w schowku podłokietnika. Aby zapewnić lepszy komfort, ciągnik otrzymał nowy fotel z zawieszeniem pneumatycznym, zarówno z ogrzewaniem, jak i wentylacją, który jest dostępny jako część pakietów opcji Field Pro i Pro Line. Schowek wzbogacony został o półkę na narzędzia i uchwyt na kubki po prawej stronie operatora,  oraz chłodziarkę pod siedzeniem.

iConnect

W nowych ciągnikach Fastrac dostępny jest zintegrowany system nawigacji GPS, składający się z odbiornika Novatel Smart-7, kontrolera sterowania i interfejsu użytkownika JCB, z opcjami odblokowywania dostępnych opcji Section Control i Variable Rate Control. Alternatywnie, opcja GPS Ready przygotowuje traktor do rozszerzenia o inne rozwiązania rolnictwa precyzyjnego.

Zaletą ciągników jest funkcja JCB Rapid Steer, która zmniejsza liczbę obrotów kierownicy potrzebnych do wykonywania manewrów na uwrociach. W ciągnikach serii 4000 z czterema kołami skrętnymi dostępny jest system Twin Steer JCB, który zapewnia indywidualne prowadzenie osi w celu precyzyjnego pozycjonowanie narzędzi podczas pracy w poszczególnych uprawach. 


Stanowisko operatora Fastrac iCON ma trzy kluczowe cechy:

iConfigure –spersonalizowane sterowanie dla każdego operatora

iConnect —zaawansowana technologiia rolnictwa precyzyjnego

iControl – nowe oprogramowanie układu napędowego

 Picture of the author
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)