Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Co ile kosztuje?>

Ceny żywca drobiowego odbiły

Obrazek

Przed tygodniem ubojnie drobiu narzekały na słaby zbyt i na niskie stawki, które w zależności od województwa, były jednocześnie dość rozbieżne. Teraz zbyt już się pojawił, ale za to zaczęło brakować kurczaka.

Aleksandra Galus12 maja 2015, 12:05

Ubiegłotygodniowe rozchwianie cenowe w zasadzie nadal jest widoczne, z tą tylko różnicą, że zmiany dotyczą głównie podwyżek. W niektórych regionach Polski cenniki są korygowane w górę od 10 do nawet 35 gr/kg. Raczej mało jest ubojni, które płacą mniej niż tydzień temu, i jeszcze mniej jest takich, które pozostały przy cenach sprzed weekendu.

Wygląda na to, że liche dostawy kur wywołały podwyżki cen. Po trzech tygodniach bardzo dynamicznych obniżek, przyszedł czas na odwrócenie się tendencji rynkowych.
Ubojnie zwracają też uwagę na fakt, że zaczyna się ładna pogoda, w weekendy ludzie zaczynają grillować, a to napędza handel drobiem.

Aktualne ceny skupu żywca oscylują wokół kwoty około 3,39 zł/kg. Najniższa cena, jaką oferują sprawdzone przez redakcję „top agrar Polska” zakłady skupujące to 3,30 zł/kg w województwie podlaskim i małopolskim, a najwyższa to 3,50 zł/kg oferowana w województwie pomorskim.  ag

Sprawdź aktualne ceny skupu żywca drobiowego - sonda top grar Polska (kliknij tutaj).Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)