Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Drób>

Duże ognisko koronawirusa w zakładzie drobiarskim w Wielkopolsce

U 164 pracowników zakładów drobiarskich Ami w Mikstacie (woj. wielkopolskie) potwierdzono obecność koronawirusa. 400 osób jeszcze czeka na wyniki. Dla mieszkańców ma zostać utworzony mobilny punkt pobrań wymazów drive-thru.

Kamila Szałaj3 sierpnia 2020, 16:52
Pierwszy przypadek zakażenia w Ami wykryto 24 lipca. Jak podaje "Radio Poznań", przebadano już ok. 800 pracowników. U 164 osób potwierdzono obecność wirusa. Kolejne 400 osób czeka na wynik. 

- 164 osoby zostały zakażone koronawirusem w jednym z zakładów drobiarskich w powiecie ostrzeszowskim - poinformował dziś rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube.

W związku z zaistniałą sytuacją wojewoda wielkopolski podjął decyzję o skierowaniu do Mikstatu drive-thru i to tam właśnie będą organizowane badania przesiewowe na obecność koronawirusa. 

- Również tego typu badania będą prowadzone w poniedziałek i wtorek, w samym Ostrzeszowie, tak więc osoby, które czują zaniepokojenie, bądź mają objawy, będą miały możliwość szybkiego przetestowania się i sprawdzenia czy nie są zakażone koronawirusem – zaznaczył Tomasz Stube w rozmowie z "Radiem Poznań".

Z kolei burmistrz Miksta Henryk Zieliński poinformował, że zostanie przeprowadzona ponowna dezynfekcja przystanków autobusowych oraz wszelkich wejść do instytucji publicznych na terenie gminy.

ksz, na podst. Radio Poznań, PolsatNews, fot. MON


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)