Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Drób>

Wielkopolska – grypa ptaków w powiecie ostrowskim i szamotulskim

Obrazek

Wczoraj Wielkopolski Urząd Wojewódzki z siedzibą w Poznaniu poinformował o wykryciu kolejnych ognisk grypy ptaków. Niestety nie mówimy już o kilku lecz kilkunastu ogniskach, które potwierdzono w naszym kraju w tym roku...  

Dorota Kolasińska24 stycznia 2020, 09:23
Na Wielkopolsce sytuacja robi się coraz bardziej poważna. Wczoraj Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu poinformował o potwierdzeniu kolejnych trzech ognisk, dwóch w powiecie ostrowskim i jednym w powiecie szamotulskim. 

Pierwsze z ognisk wybuchło w miejscowości Radłów w powiecie ostrowskim, w którym były już ogniska wywołane wirusem grypy podtypu H5N8. W gospodarstwie właściciel utrzymywał 150 sztuk drobiu.

W kolejnym, w miejscowości Słaborowice w powiecie ostrowskim, gdzie również wcześniej potwierdzono epidemię choroby, hodowca utrzymywał 120 sztuk drobiu. Trzecie największe potwierdzone tego samego dnia ognisko wykryto w miejscowości Zapust, w powiecie szamotulskim. W tym gospodarstwie rolnik hodował 40 tys. indyków. dkol


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)