Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Forum Rolników i Agrobiznesu>

Jakie problemy mają młodzi rolnicy? Rolnik NIEprofesjonalny, #ForumTopAgrar

Jednym z uczestników Panelu Młodzi Rolnicy na IV Forum Rolników i Agrobiznesu był Michał Nowacki, znany jako vloger Rolnik NIEprofesjonalny. Spytaliśmy Michała, który także prowadzi swoje gospodarstwo rolne, o to jakie jego zdaniem są największe problemy, z którymi borykają się młodzi gospodarze.

Bartłomiej Czekała16 grudnia 2019, 10:17
Naszego prelegenta poprosiliśmy także o komentarz do prezentacji Simona Wancke z CEJA o problemach młodych rolników w krajach UE.

– Tak naprawdę można zauważyć, że problemy wśród młodych rolników w Polsce i w całej Europie są bardzo podobne. To, co mnie najbardziej niepokoi to fakt, że młodych rolników jest tak niewielu – mówił Michał Nowacki.

Na pytanie o to, w jaki sposób można powstrzymać ten negatywny trend, vloger wskazał na potrzebę stworzenia wielu narzędzi i instrumentów, które będą zachęcać i motywować następców w gospodarstwach do ich przejmowania.

ZOBACZ CAŁY WYWIAD!Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)