Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Forum Rolników i Agrobiznesu>

Zapraszamy na Forum Rolników i Agrobiznesu - panel mleko!

Zastanawiasz się, jakie perspektywy czekają w przyszłości hodowlę krów i produkcję mleka? Co należy zrobić, by Polska wykorzystała swoją szansę i pozostała jednym z wiodących dostawców mleka w Europie?

Marcin Jajor12 listopada 2022, 22:12

Na to i wiele innych pytań będziemy odpowiadali 29 listopada, podczas VII edycji Forum Rolników i Agrobiznesu. Spotkanie odbędzie się na Sali Ziemi na terenie MTP.

Poniżej program:

  • Perspektywy na rynku mleka w czasach wysokiej inflacji i spowolnienia gospodarczego w Europie i na świecie – prof. Andrzej Parzonko, SGGW w Warszawie;
  • Dwa kroki przed innymi, czyli rozwój oparty na wiedzy, ekonomii oraz doborze odpowiedniej technologii – Wojciech Mantaj, Pöttinger;
  • Technologia przygotowania kiszonki z kukurydzy w kontekście rolnictwa zrównoważonego – Wojciech Pieczewski, Bayer;
  • Zrównoważona i opłacalna produkcja mleka w naszej wizji obory przyszłości – Rafał Lipiński, Lely;
  • Doświadczenia praktyków: Nowoczesne obory i profesjonalne zarządzanie fundamentem rozwoju opłacalności produkcji mleka w przyszłości – Monika Przychodzka, Maciej Gołębiewski i Krzysztof Sałapa, finaliści konkursu „Obora na medal”;
  • Na koniec czeka nas debata: Co w praktyce oznacza zrównoważona produkcja i na ile może wpłynąć na konkurencyjność polskiego sektora produkcji mleka? Udział zapowiedzieli Mariusz Sikora, prezes Kombinatu Rolnego Kietrz oraz lek. wet. Tomasz Jankowiak z UP w Poznaniu.

Zapisy na www.forum.topagrar.plPicture of the author
Autor Artykułu:Marcin Jajor
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)