Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Rodzina>Inne>

„5 dla rolnika” – niezwykła akcja 10-letniego chłopca

Obrazek

Na nietypowy i wzruszający pomysł wpadł 10-letni Jack Berne z Australii. Żeby pomóc dzieciom ze swojej szkoły, które z powodu suszy i trudnych warunków w rolnictwie są zmuszone opuszczać lekcje i wspierać swoich rodziców-rolników w gospodarstwach, postanowił zrobić zbiórkę pieniędzy w szkole. Jednak to nie była zwykła zbiórka…

Aleksandra Galus17 sierpnia 2018, 11:38
Susza jest prawdziwym utrapieniem nie tylko w Europie, ale także w wielu rejonach świata, także w Australii, dlatego któregoś dnia 10-letni chłopiec postanowił pomóc swoim kolegom ze szkoły i zamieścił takie oto ogłoszenie połączone ze zbiórką pieniędzy w Internecie:

Cześć. Nazywam się Jack Berne. Mam 10 lat i jestem w czwartej klasie szkoły podstawowej św. Jana Chrzciciela w Sydney w Australii. Dowiedziałem się o suszy, farmerach i o tym, że są dzieci, które opuszcają lekcje w szkole, by pomóc rodzicom w ich gospodarstwach. I są to dzieci w naszym wieku!
Moi szkolni koledzy i ja chcemy zebrać fundusze dla rolników w akcji "Fiver for a Farmer", ale potrzebujemy także twojej pomocy! Jeśli uda nam się zebrać trochę pieniędzy, myślę, że wszyscy możemy poczuć się lepiej i pomóc naszym kumplom na farmach!
Wierzę w siłę wspólnoty, wierzę w australijskiego ducha. Wierzę, że razem możemy zrobić ogromną rzecz, by wesprzeć Farmerów.
Wszyscy możemy zaoszczędzić pięć dolarów - niektórzy z nas więcej - więc zbierzcie tę niewielką kwotę i pomóżcie nam zrobić wielką rzecz.


Wszystkie zebrane pieniądze zostaną podzielone pomiędzy dwie organizacje charytatywne, pomagające społeczności wiejskie. Akcja chłopca spotkała się z niezwykłym odzewem nie tylko wśród uczniów tej szkoły, ale także całego kraju, znalazło się wielu ludzi chętnych pomóc rolnikom w potrzebie. Zbiórka cały czas trwa, do tej pory udało się zebrać $280,399.    ag


Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)