Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Wielkanocne smaki

Jeszcze została chwila, by zainspirować się kulinarnie na którąś z potraw regionalnych, zanim zasiądziemy do świątecznego śniadania.

Ewelina Cisłak13 kwietnia 2017, 12:07

Chyba trudno zliczyć, ile tradycyjnych potraw spróbowaliśmy podczas wizyty na jednej z prezentacji stołów wielkanocnych. W tym roku odwiedziliśmy Janowiec Wielkopolski w pow. żnińskim, woj. kujawsko-pomorskim. Kilkanaście Kół Gospodyń Wiejskich oraz lokalnych społeczniczek i kobiet szczególnie uzdolnionych kulinarnie, przygotowało dziesiątki wielkanocnych pyszności.

Jury było bardzo szerokie, ponieważ zamiast standardowego konkursu na najładniejszy stół czy najsmaczniejszą potrawę, przybyli na to wydarzenie mieszkańcy oceniali potrawy. W związku z tym, zamiast jednej nagrody wszystkie zespoły otrzymały upominki w postaci sprzętu kuchennego.

Jak pokazały uczestniczki, stoły wielkanocne to także dekoracje - można je było nie tylko oglądać, ale także zakupić.

W imieniu kobiet zaangażowanych w przygotowania prezentacji, ślę życzenia spokojnych Świąt i smacznego śniadania wielkanocnego.   ecPicture of the author
Autor Artykułu:Ewelina Cisłak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)