Reklama zniknie za 11 sekund

Życiem malowane

Obrazek

Artystyczna dusza drzemie w wielu w nas, ale wielu jeszcze jej nie odkryło, tak jak zrobiła to nasza Czytelniczka, pani Ewa.

Ewelina Cisłak8 listopada 2016, 12:00

Ewa Przydacz, choć rolniczką nie jest, zna nasz dział „Dom i rodzina” i to z myślą o nim zadzwoniła któregoś dnia, by opowiedzieć o swojej drodze życiowej i artystycznej pasji.

– Na wieś przeniosłam się prosto z marzeń. Zawsze twierdziłam, że trzeba je realizować i jak tylko nadarzyła się okazja na zmianę miejsca zamieszkania i na dodatek przedwojenny dom okazał się tym wyśnionym, nie czekaliśmy z rodziną ani chwili! Moje miasto rodzinne też nie należy do zatłoczonych i bardzo zakorkowanych jednak ani razu, tak jak teraz, pod oknem nie miałam okazji zobaczyć maleńkich sarenek. Tam nie pachniała świeżo skoszona trawa i las nie kusił kolorami – opowiada.

Od lat pracuje w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lublińcu jako terapeuta zajęciowy. Prowadzi zajęcia plastyczne z seniorami. Po godzinach oddaje się twórczości artystycznej.

– W mojej rodzinie korzenie artystyczne sięgają bardzo głęboko. Mój pradziadek Józef Zając był absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i kształcił się pod czujnym okiem Teodora Axentowicza. Zresztą napisałam na ten temat pracę, którą broniłam na Akademii Jana Długosza w Częstochowie na wydziale Edukacji Artystycznej. Co tworzę? Maluję obrazy olejne już ponad 20 lat dla osób prywatnych, kościołów, knajpeczek. Bardzo dużo rzeźbię w glinie, uwielbiam tworzyć ikony, stare meble odnawiam w różnoraki sposób (moim ulubionym jest decoupage). Maluję materiały techniką batik, areografem ozdabiam samochody itp. – dodaje.

Dzięki nam, można nawiązać kontakt z panią Ewą Przydacz, by w ten sposób zamówić dla siebie lub bliskich prezent świąteczny. Napisz na adres listy@topagrar.pl w tytule wpisując "rękodzieło".

ec1 z 1
Malunkom na sukienkach towarzysz motywy natury

Malunkom na sukienkach towarzysz motywy natury

Picture of the author
Autor Artykułu:Ewelina Cisłak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)