Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Nowy opryskiwacz Horsch dla mniejszych gospodarstw.

Obrazek

Horsch opracował nowy opryskiwacz dla mniejszych gospodarstw. Zawieszany model Leeb CS dostępny będzie ze zbiornikiem tylko do 2200 l ale z możliwością rozbudowy o zbiornik czołowy.

Jan Beba11 lutego 2021, 06:00

Zawieszany opryskiwacz Horsch Leeb CS to pierwsza taka maszyna producenta. W nowej konstrukcji znajdziemy znaną z większych maszyn belkę polową z systemem aktywnej stabilizacji BoomControl w szerokościach roboczych od 15 do 30 m. CS będzie dostępny w trzech pojemnościach zbiorników: 1400, 1800 i 2200 l, które będzie można powiększyć o zbiornik na przedni TUZ. Firma zakłada, że przepływ cieczy między czołowym zbiornikiem a głównym zbiornikiem będzie automatyczny, bez udziału kierowcy, by nie zakłócać trakcji ciągnika.

Za doprowadzenie cieczy do rozpylaczy odpowiadać będzie pompa odśrodkowa o wydajności 400 l / min. Opryskiwacz będzie miał również małą pompę tłokowo-membranową zapewniająca czyszczenie zbiornika. W tej maszyny ma być dostępny także opcjonalny układ CCS Pro. Jest to szybki i zautomatyzowany system, który pozwala na przepłukanie zbiornika bez wysiadania z ciągnika. Przeponowa pompa tłokowa przesyła czystą wodę do obwodu płukania.

Ostateczna wersja CS zostanie zaprezentowana na Agritechnica w listopadzie 2021 roku, a wprowadzenie na rynek może się odbyć już wiosną 2022 roku.



Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)