Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Nowe technologie>

Agritechnica 2019: czujnik chwastów i inne nowości od Trimble

Obrazek

Abe Hughes dyrektor generalny działu rolnictwa marki Trimble na targach Agritechnica przedstawił szereg nowości dotyczących rolnictwa precyzyjnego. Firma stawia na rozwój systemów prowadzenia  i precyzyjny oprysk.

Jan Beba14 listopada 2019, 15:12

Marka Trimble kontynuując tradycję ekranów dotykowych o wysokiej rozdzielczości opartych na Androidzie, zaprezentowała nowy wyświetlacz do prowadzenia sprzętu po polu. Obok 10-calowego GFX-750 i 12-calowego TMX-2050 pojawił się 7-calowy GFX-350. Mimo mniejszej przekątnej ekran jest czytelny i można go używać do sterowania większością maszyn w polu.  Wyświetlacz jest zgodny zarówno z nowymi sterownikami naprowadzającymi NAV-500 jak i starszymi NAV-900, spełniając różne potrzeby w zakresie dokładności. System operacyjny Precision-IQ przyspiesza prace w terenie i ułatwia konfigurację sprzętu. To ujednolicona platforma do zarządzania aplikacjami polowymi dla wszystkich wyświetlaczy Trimble.Zaprezentowana na stoisku w Hanowerze jednostka naprowadzania NAV-500 ma niskoprofilową obudowę, zdolną do odbierania sygnałów korekcyjnych z pięciu różnych systemów GNSS. Dokładność systemu wynosi poniżej metra i może znaleźć zastosowanie w uprawy roli, siewie, opryskiwaniu i zbiorze. W połączeniu z nowym wyświetlaczem GFX-350 lub większym wyświetlaczem GFX-750, NAV-500 może zapewnić ręczne prowadzenie z korekcją przechyłów lub może automatycznie sterować układem kierowniczym za pomocą układu kierowniczego ze wspomaganiem EZ-Steer i układu kierowniczego EZ-Pilot Pro.

Firma zaprezentowała również system oprysku punktowego WeedSeeker 2. Rejestruje on teraz, gdzie chwasty są opryskiwane, co umożliwia w czasie rzeczywistym zobaczyć, gdzie znajdują się miejsca o największym zagęszczeniu chwastów. Rozwiązanie te nadaje się do montażu na belkach opryskowych o dużych szerokościach roboczych, m.in. ze względu na mniejszą masę systemu i rozszerzony zasięg pracy każdego z czujników.

Piotr Jurek1 z 4
Trimble pokazało system oprysku punktowego WeedSeeker 2

Trimble pokazało system oprysku punktowego WeedSeeker 2

2 z 4
Abe Hughes dyrektor generalny działu rolnictwa marki Trimble

Abe Hughes dyrektor generalny działu rolnictwa marki Trimble

3 z 4
Marka Trimble zaprezentowała nowy wyświetlacz do prowadzenia sprzętu po polu.

Marka Trimble zaprezentowała nowy wyświetlacz do prowadzenia sprzętu po polu.

4 z 4
Jednostka naprowadzania NAV-500 ma niskoprofilową obudowę, zdolną do odbierania sygnałów korekcyjnych z pięciu różnych systemów GNSS.

Jednostka naprowadzania NAV-500 ma niskoprofilową obudowę, zdolną do odbierania sygnałów korekcyjnych z pięciu różnych systemów GNSS.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)