Reklama zniknie za 11 sekund

Dotykowy joystick

Obrazek

CCI A3 to joystick który zamiast konwencjonalnych przycisków posiada dotykowy wyświetlacz. Pokazuje on jak szybko i wygodnie możemy indywidualnie dopasować go do swoich indywidualnych upodobań i maszyn.

Jan Beba26 grudnia 2019, 10:29

Wyświetlacz dotykowy może zostać wyposażony 3 różne nakładki, każda z innym układem i liczbą klawiszy. Rozpoznawane są automatycznie, a wymiana jest szybka dzięki magnetycznemu mocowaniu. Posiadają od 8 do 10 przycisków funkcyjnych które możemy dowolnie zaprogramować, bądź zredukować jeśli nie potrzebujemy aż tylu funkcji. Po zaprogramowaniu w każdym polu ukazuje się ikona informująca za co dany przycisk odpowiada. Co ważne, podczas wciśnięcia przycisku generowane jest sprzężenie zwrotne w postaci wibracji i sygnału dźwiękowego potwierdzającego działanie. Z tyłu joysticka jest przycisk funkcyjny dzięki któremu możemy przechodzić pomiędzy kartami ekranu i kilkukrotnie zwiększyć ilość obsługiwanych czynności.

Dźwignia CCI A3 jest kompatybilna ze maszynami przy pomocy interfejsu AUX-N. Jest to produkt przedstawiony przez organizację CC-ISOBUS która zrzesza grupę europejskich producentów maszyn rolniczych w celu rozwoju i ulepszania standardu ISOBUS.


Kompaktowy CCI 800

Grono nowoczesnych terminali CCI uzupełnia wersja  800. Nowy terminal ISOBUS znajdziemy m.in. w serii produktów marki Lemken. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by uniwersalny terminal wykorzystywany był do obsługi innych maszyn, działających w standardzie ISOBUS niezależnie od producenta. CCI 800 wyposażony jest w 8-calowy wyświetlacz, to o 4 cale mniej od wprowadzonego na rynek przed dwoma laty CCI 1200.
Dzięki kompaktowym wymiarom 221 × 151 mm terminal można łatwo zamontować w kabinie, a specjalny uchwyt w obudowie zapewnia kontrolę nawet podczas niespokojnej jazdy. Mimo mniejszego wyświetlacza oprócz głównej aplikacji w widoku zmniejszonym można obejrzeć dodatkowe dwie aplikacje.

Paweł Pszonka
Jan Beba1 z 2
Wyświetlacz dotykowy może zostać wyposażony 3 różne nakładki, każda z innym układem i liczbą klawiszy.

Wyświetlacz dotykowy może zostać wyposażony 3 różne nakładki, każda z innym układem i liczbą klawiszy.

2 z 2
Nowy terminal ISOBUS znajdziemy m.in. w serii produktów marki Lemken.

Nowy terminal ISOBUS znajdziemy m.in. w serii produktów marki Lemken.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)