Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Rodzina>Ogród>

Mój zaciszny zakątek wyróżnienie: Zakątek otoczony wikliną

W ogródku pani Iwony Kostrzewy jest przytulnie i zielono. Wyróżniają go ozdoby i rzeźby przestrzenne z wikliny, które finalistka konkursu robi własnoręcznie.
Paulina Janusz-Twardowska22 sierpnia 2021, 08:50

Pani Iwona Kostrzewa z Międzyrzecza (woj. lubuskie) stawia na różnorodność gatunków roślin – są tu i iglaki, i drzewa, i krzewy liściaste. Część roślin, szczególnie okalających ogród, rośnie naturalnie, część, jak np. żywotniki, bukszpany są precyzyjnie przycięte.

Ogród pani Iwony jest kameralny, niewielkich rozmiarów. Sam w sobie w całości stanowi zaciszny zakątek. Znajduje się tu miejsce do siedzenia i odpoczynku. Całość otoczona jest kilkudziesięcioletnimi drzewami. W jednym z narożników pani Iwona stworzyła oczko wodne z niewielkim wodospadem.

Wyróżnikiem ogrodu w Międzyrzeczu są wiklinowe rzeźby, które nadają charakter całej przestrzeni.

– Drugą moją pasją jest rękodzieło. Rzeźby oraz przedmioty użytkowe, m.in. z wikliny robię jesienią i zimą – mówi pani Iwona.Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)