Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Świnie>Organizacja produkcji świń>

Sejmowa debata top agrar Polska – zaproszenie

Obrazek

Dziś w Sejmie odbędzie się debata organizowana przez redakcję top agrar Polska i dotycząca problemów z realizacją inwestycji związanych z budową obiektów inwentarskich. To już druga tego typu dyskusja, jaką zaproszeni przez nas rolnicy będą toczyć z posłami - członkami Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Anna KurekBartłomiej Czekała7 lutego 2018, 08:05
Na specjalne posiedzenie Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi z udziałem rolników i redakcji top agrar Polska zaprasza redaktor naczelny Karol Bujoczek.O tym ile trwa uzyskiwanie pozwoleń na budowę chlewni, czy kurnika wiedzą co, którzy się o nie starali. Ba, mamy coraz więcej przypadków, że lokalne społeczeństwo i władze zupełnie blokują inwestycję. Pisaliśmy o tym wielokrotnie na łamach „top agrar Polska”. Dlatego już po raz drugi zabieramy Was do Sejmu na posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, podczas której będziecie mogli zabrać głos i podzielić się swoimi pomysłami jak rozwiązać te patowe niekiedy sytuacje.

Z naszych reportaży wynika, że średnio od momentu pierwszych działań do uzyskania decyzji o warunkach zabudowy mija ponad 2 lata. Niestety nie każdemu, kto planuje inwestycje się to udaje. Pomimo zmian lokalizacji inwestycji, pomimo spotkań z lokalną społecznością, pomimo rządowych i unijnych programów wsparcia dla sektora trzodowego i produkcji prosiąt wciąż wielu rolników musi obchodzić się smakiem.

TRANSMISJĘ Z POSIEDZENIA KOMISJI MOŻESZ ZOBACZYĆ TUTAJ!Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)