Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Dopłaty 2017: System informatyczny ARiMR pod kontrolą

18.06.2017

Drukuj

Dopłaty 2017: System informatyczny ARiMR pod kontrolą

Artykuł dostępny

Skąd ten optymizm? Przede wszystkim stąd, że od 2004 r., czyli od początku budowy Zintegrowanego Systemu Zarządzania i Kontroli (ZSZiK) system informatyczny ARiMR budowany jest przyrostowo i pełną funkcjonalność osiąga na ostatnim etapie, tj. naliczeń płatności.

r e k l a m aBusiness as usual

Obecnie wszystkie składane wnioski o przyznanie płatności rejestrowane są w funkcjonującym systemie kancelaryjnym RED, który umożliwia przeprowadzenie kontroli kompletności, wygenerowanie potwierdzenia złożenia wniosku o przyznanie płatności, a w przypadku stwierdzonych braków wskazanie ich rolnikowi wraz z podaniem terminu na ich uzupełnienie.

Została także wdrożona funkcjonalność w systemie IACS plus w zakresie wprowadzania danych z wniosków o przyznanie płatności, przeprowadzania kontroli kompletności oraz w zakresie możliwości wrysowania działek rolnych z materiałów graficznych złożonych wraz z wnioskiem o przyznanie płatności. Z informacji ARiMR wynika również, że funkcjonalności umożliwiające przeprowadzenie kontroli administracyjnych wniosków o przyznanie płatności na rok 2017 zostaną wdrożone w dniu 31 lipca 2017 r.

ARiMR czeka na decyzję polityczną

Jednocześnie ARiMR zapewnia, że jeżeli zostanie podjęta decyzja o wypłacie zaliczek na poczet płatności bezpośrednich w 2017 r., będzie gotowa do ich realizacji od dnia 16 października 2017 r. Odpowiednie funkcjonalności są już implementowane w systemie Oracle E-Business Suite (EBS) w ramach Modułu zaliczek. Prowadzone są także intensywne prace projektowe nad dostosowaniem Modułu naliczeń płatności, co umożliwi Agencji, realizację końcowych płatności bezpośrednich. Modyfikacja ta będzie realizowana etapowo tak, aby od dnia 1 grudnia 2017 r. Agencja przystąpiła do realizacji końcowych płatności bezpośrednich.

Gigantyczna umowa

Prace nad systemem informatycznym prowadzi obecnie firma  Hewlett Packard. Wartość umowy to 152 mln zł, z czego w ramach tej kwoty na wynagrodzenie za Usługę Modyfikacji przewidziano 111 mln zł, za wynagrodzenie za Zlecenia Operacyjne przewidziano 4.9 mln zł, zaś na wynagrodzenie z tytułu realizacji Usług wchodzących w zakres utrzymania – 36.3 mln zł. Wynagrodzenie płatne jest wyłącznie za zamówione i odebrane zlecenia.    wk

Fot. Czekała

Przeczytaj więcej w wersji premium

article icon

Rynek zbóż: ceny raczej z trendem spadkowym

Zamów wersję premium

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii