Młody rolnik: Ile gruntów na własność?

Młody rolnik: Ile gruntów na własność?

Pytanie: 70% gruntów musi należeć do beneficjenta lub być w użytkowaniu wieczystym bądź być dzierżawą z ANR lub gminy. Ile trzeba mieć hektarów i w jaki sposób je posiadać by otrzymać premie? Czy muszą być przepisane czy może być dzierżawa ojciec-syn, lub od osoby prywatnej na 10 lat?

r e k l a m a

Odpowiedź: Zacznijmy od tego, że przepis rozporządzenia mówi, że przynajmniej 70% minimalnej wymaganej powierzchni użytków rolnych musi być własnością młodego rolnika, bądź być w jego użytkowaniu wieczystym, bądź jest przez niego dzierżawione z ANR lub JST. Owa minimalna wymagana powierzchnia to przynajmniej średnia krajowa (aktualnie 10,49 ha) dla województw, gdzie średnia wojewódzka jest większa od krajowej, w pozostałych województwach minimalna wymagana powierzchnia to średnia wojewódzka.

Aby zobaczyć odpowiedź na powyższe pytanie musisz być Prenumeratorem "top agrar Polska" zalogowanym na naszym portalu topagrar.pl
Jeżeli jeszcze nie masz prenumeraty, możesz ją zamówić korzystając z zakładki Prenumerata

Jeśli chcesz przeczytać cały artykuł, zaloguj się lub zarejestruj poprzez zakładkę "Logowanie/rejestracja".

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii