Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Targi wystawy>

Agritechnica 2019: Tak wygląda nowy MTZ Belarus!

Obrazek

Na największych targach ciągników i maszyn rolniczych nie zabrakło także nowości od znanego producenta ciągników MTZ Belarus z Mińska. Zobaczcie, jak prezentuje się nowa stylizacja tych popularnych w Polsce traktorów!

Jan BebaBartłomiej Czekała10 listopada 2019, 23:49
Poznajecie? Niezwykłe wzornictwo naszych sąsiadów z Mińska wywołuje niemałe emocje podczas tegorocznych targów Agritechnica w Hanoverze. Na stoisku Belarusa zobaczyć można prototyp nowego ciągnika, a także pojazdy seryjne zmodernizowane do nowoczesnego poziomu. W sumie MTZ prezentuje sześć eksponatów.

Zagorzałych fanów tych popularnych w Polsce traktorów z Białorusi uspokajamy. Zmiany są, ale głównie wizualne. Przekładnie i ich obsługa w większości pozostają bez zmian…:-) Ale stylistyka rzeczywiście cieszy oko. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć nowych ciągników MTZ Belarus.
Prototyp Belarus-742 to nowa wizja legendarnych MTZ-50 i MTZ-80. W przyszłości model oznaczony numerem 742 będzie stanowić podstawę do stworzenia nowej białoruskiej rodziny ciągników o mocy od 50 do 75 KM. Ten model jest zgodny z najnowszymi europejskimi wymogami środowiskowymi etapu V.
MTZ przedstawił także mały ciągnik serii Belarus-622 w specjalnej konfiguracji do tras narciarskich, czy do prac komunalnych, leśnych i w odśnieżaniu.Większy traktor Belarus-923 pojawił się w zmodernizowanej formie i wyposażony w silnik zgodny z europejskim standardem ochrony środowiska Stage V. Ekspozycję uzupełnią kolejne trzy modele ciągników, z numerem 952, 1220 i 1523.

Styl stoiska i nowe wzornictwo wyposażenia odziedziczą cechy rodzinne najwyższej klasy białoruskich ciągników eksportowych z lat 70. i 80. ubiegłego wieku. Jako podstawę przyjęto kolorowe „geny” kultowych ciągników, a następnie zmieniono je z nutą przyszłego projektu. Dotyczy to nie tylko koloru, ale także kształtu.

Jak zaznacza producent, przedstawiona na wystawie koncepcja nowej rodziny ciągników Belarus to ​​wyraźny komunikat: epoka traktorów z Mińskich Zakładów Ciągnikowych wciąż trwa!
Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)