StoryEditor

Agritechnica 2019: Tak wygląda nowy MTZ Belarus!

Na największych targach ciągników i maszyn rolniczych nie zabrakło także nowości od znanego producenta ciągników MTZ Belarus z Mińska. Zobaczcie, jak prezentuje się nowa stylizacja tych popularnych w Polsce traktorów!
10.11.2019., 13:11h
Poznajecie? Niezwykłe wzornictwo naszych sąsiadów z Mińska wywołuje niemałe emocje podczas tegorocznych targów Agritechnica w Hanoverze. Na stoisku Belarusa zobaczyć można prototyp nowego ciągnika, a także pojazdy seryjne zmodernizowane do nowoczesnego poziomu. W sumie MTZ prezentuje sześć eksponatów.

Zagorzałych fanów tych popularnych w Polsce traktorów z Białorusi uspokajamy. Zmiany są, ale głównie wizualne. Przekładnie i ich obsługa w większości pozostają bez zmian…:-) Ale stylistyka rzeczywiście cieszy oko. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć nowych ciągników MTZ Belarus.
Prototyp Belarus-742 to nowa wizja legendarnych MTZ-50 i MTZ-80. W przyszłości model oznaczony numerem 742 będzie stanowić podstawę do stworzenia nowej białoruskiej rodziny ciągników o mocy od 50 do 75 KM. Ten model jest zgodny z najnowszymi europejskimi wymogami środowiskowymi etapu V.
MTZ przedstawił także mały ciągnik serii Belarus-622 w specjalnej konfiguracji do tras narciarskich, czy do prac komunalnych, leśnych i w odśnieżaniu.Większy traktor Belarus-923 pojawił się w zmodernizowanej formie i wyposażony w silnik zgodny z europejskim standardem ochrony środowiska Stage V. Ekspozycję uzupełnią kolejne trzy modele ciągników, z numerem 952, 1220 i 1523.

Styl stoiska i nowe wzornictwo wyposażenia odziedziczą cechy rodzinne najwyższej klasy białoruskich ciągników eksportowych z lat 70. i 80. ubiegłego wieku. Jako podstawę przyjęto kolorowe „geny” kultowych ciągników, a następnie zmieniono je z nutą przyszłego projektu. Dotyczy to nie tylko koloru, ale także kształtu.

Jak zaznacza producent, przedstawiona na wystawie koncepcja nowej rodziny ciągników Belarus to ​​wyraźny komunikat: epoka traktorów z Mińskich Zakładów Ciągnikowych wciąż trwa!

Czytaj także:

Agritechnika 2019: Technologia hybrydowa od Steyr

Agritechnika 2019: Nowy ciągnik koncepcyjny Massey Ferguson Next
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Beba
redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. listopad 2023 13:51