Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl

Nowości Agro-Show: Hardi

Obrazek

Alpha Evo III Eco Drive Twin Force to opryskiwacz samojezdny firmy Hardi, który obejrzeć będzie można podczas zbliżającej się wystawy w Bednarach. 

Krzysztof Gębski14 września 2022, 14:00
Alpha Evo III Eco Drive Twin Force przeznaczony jest głównie do dużych gospodarstw i usługodawców. Opryskiwacz napędza 6-cylindrowy silnik Deutza o mocy 245 KM. Ma pneumatyczne zawieszenie osi, a wszystkie koła są skrętne. Prześwit wynosi 1300 mm. Nowa Alpha ma hydrostatyczny napęd na 4 koła, a jej maksymalna prędkość jazdy wynosi 40 km/h.
Maszyna ma szereg funkcji takich jak automatyczna kontrola wysokości belki, regulacja rozstawu kół, czy pływające zawieszenie. Wszystko kontrolowane jest z kabiny EvoCab. Sterowanie funkcjami belki i sekcjami cieczowymi odbywa się za pomocą joysticka. Opryskiwacz ma zbiornik poliestrowy o pojemności 5100 l oraz 36-m belkę polową TwinForce – HAZ. Standardowo wyposażony jest w pompę przeponową o wydatku 334 l/min i ciśnieniu 15 barów. Na belce znajduje się 13 sekcji opryskowych, sterowanych zdalnie za pomocą elektrozaworów. Opryskiwacz duńskiego producenta ma układ podnoszenia belki Paralift oraz wahadłowy układ stabilizacji. Zbiornik na wodę do płukania opryskiwacza ma 410 l pojemności, a do płukania rąk 30 l. Jest też 35-l rozwadniacz pestycydów z płuczką opakowań. Rozstaw kół maszyny może wynosić 2,25–2,70 m, a standardowe koła mają rozmiar 520/85R42, co ogranicza zagęszczenie gleby.fot. Hardi

Picture of the author
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy