StoryEditor

Precyzyjne zwalczanie chwastów: jakie technologie oferuje rynek maszyn rolniczych?

Trudno znaleźć inny obszar rolnictwa, który wzbudza tyle emocji, co chemiczna ochrona roślin. Przy rosnącej liczbie ludności na świecie i ciągłym zmniejszaniu się powierzchni gruntów rolnych, jedynym wyjściem musi być jeszcze intensywniejsza uprawa.
08.02.2024., 08:25h

Polityka nakłada na rolników wyzwania, wg których należy ograniczyć stosowanie środków ochrony roślin, zachowując ten sam efekt biologiczny i dobre plony. Jednak dobrych jakościowo plonów nie zawsze można się spodziewać przy zredukowanej chemicznej ochronie przed szkodnikami czy grzybami. W osiąganiu tych po części sprzecznych celów technika mechanicznego zwalczania chwastów, precyzja oprysku wraz ze sztuczną inteligencją odegrają ogromną rolę. Trzeba więc ochronę roślin uczynić jeszcze precyzyjniejszą – przekonywali eksperci DLG, Niemieckiego Towarzystwa Rolniczego w trakcie konferencji poprzedzającej targi Agritechnica w Hanowerze w listopadzie ub.r.

Pozostało 94% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. luty 2024 07:58