Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Technika>

XVII Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników Stihl Timbersports – drwale zmierzą się w Poznaniu

Obrazek

Wielkie ambicje, ostry jak brzytwa sprzęt i dziesięciu najlepszych drwali z całej Polski, którzy zmierzą się w 6 wymagających fizycznie i technicznie konkurencjach. To wszystko będzie można zobaczyć  na żywo w Poznaniu i podczas internetowej transmisji już w sobotę 5. września podczas XVII Mistrzostw Polski Strażaków Ochotników Stihl Timbersports.

Bartłomiej Czekała3 września 2020, 12:02
Zawody, do których drwale przygotowywali się od wielu miesięcy będą transmitowane na żywo: w sobotę, 5 września na fanpage Stihl Polska na Facebook. Początek zmagań o godzinie 17:00, a mistrza Polski poznamy około godziny 20.

W rywalizacji weźmie udział dziesięciu czołowych zawodników z całego kraju, którzy będą rywalizować w sześciu sprawdzających wszechstronne umiejętności konkurencjach. Faworytami będą: dominator na krajowej arenie, wielokrotny mistrz Arkadiusz Drozdek oraz ubiegłoroczny Mistrz Polski, niezwykle szybko rozwijający się Michał Dubicki, który w ostatnich latach przebojem wdarł się do światowej elity, a także członkowie naszej srebrnej drużyny z Mistrzostw Świata w Lillehammer: Jacek Groenwald i Krystian Kaczmarek.

Czarnym koniem mistrzostw może okazać się też pochodzący z Pomorza Marcin Darga, który w ostatnim czasie uzyskuje coraz lepsze wyniki. Warto przy tym dodać, iż wszyscy zawodnicy to druhowie z jednostek OSP w całym kraju.

Mistrz Polski, jeżeli osiągnie wystarczająco dobry wynik, będzie miał zaszczyt reprezentowania naszego kraju w trakcie listopadowych Mistrzostw Świata Stihl Timbersports, które w tym roku zostaną rozegrane w Monachium w niedzielę 29 listopada.

oprac. bcz na podst Stihl

Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy