Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Pożar gospodarstwa: spłonęły budynki, maszyny i zwierzęta (FILM)

W piątek rano w Chróścinie Opolskiej doszło do pożaru w gospodarstwie hodowlanym. Spłonęła stodoła, w której było dwadzieścia jałówek, kilka maszyn rolniczych oraz część domu. Do wieczora dwanaście zastępów straży pożarnej uczestniczyło w gaszeniu pożaru, zabezpieczaniu pobliskiej obory z bydłem oraz sąsiednich posesji.

14 lipca 2019, 12:19
Strażak Michał Dziatkiewicz był jednym z pierwszych na miejscu pożaru.

– Pierwszy nie byłem, tylko do jednostki dobiegliśmy i pierwsi byliśmy tutaj na miejscu. Stodoła już cała stała w ogniu, bo tam było pełno siana, słomy i paliło się na szczycie. Nie było szans – to było kilak minut i było wszystko w ogniu. Zaczęliśmy gasić stodołę u sąsiada, bo tam już na krokwiach w środku było trochę ognia.  Dużo dymu, ognia nie było widać, dopiero po jakiejś chwili, gdy dachówki zaczęły puszczać. Ciężko powiedzieć, gdzie to się zaczęło – z tamtej strony gdzieś, przy stodole. Nie wiadomo od czego, na pewno będą ustalać. I spłonęły krowy, jak się nie mylę, to około dwudziestu sztuk – relacjonuje strażak.


Sąsiedzi i znajomi uruchomili akcję pomocy poszkodowanemu rolnikowi. Można wpłacać dowolne kwoty na odbudowę gospodarstwa na portalu zrzutka.pl.

ZOBACZ FILM!!!


Tekst i zdjęcia: dr Mariusz Drożdż


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)