Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Ceny zbóż stabilne, ale…

18.08.2014

Drukuj

Ceny zbóż stabilne, ale…

Artykuł dostępny

Ustabilizowały się ceny skupu krajowego ziarna. W sondowanych przez naszą redakcję zakładach cenniki w porównaniu do minionego tygodnia nie uległy większym zmianom. Nadal można obserwować spore dysproporcje pomiędzy ceną pszenicy konsumpcyjnej i paszowej. Skupujący i rolnicy zgodnie podkreślają, że o parametry konsumpcyjne pszenicy niezwykle trudno. Najgorzej jest z zawartością białka, ponieważ tylko nieliczne partie ziarna osiągają wymagany poziom jego zawartości, czyli 12,5.

r e k l a m aPszenica konsumpcyjna, w zależności od parametrów i regionu kraju, osiąga obecnie ceny na poziomie 620-690 zł netto za tonę. Ziarno paszowe sprzedać można za 550 - 610 zł netto/t. Żyto konsumpcyjne i paszowe utrzymało ceny na poziomie 480-500 zł netto, choć są i takie podmioty, które skupują ten surowiec w cenie poniżej 400 zł netto/t.

Niemal identyczne są wszędzie ceny pszenżyta i jęczmienia, które wynoszą ok. 480-520 zł netto/t.

Żniwne pogotowie cenowe "top agrar Polska" - sprawdź ceny!

Read more in the premium version

article icon

Sprawdż za ile kupisz krajowy sprzęt zielonkowy!

Order a premium version

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii