Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Rodzina>Zdrowie>

Wścieklizna - uważaj!

Obrazek

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że nasz pupil może chorować na wściekliznę. Nawet niewinne ugryzienie może mieć dramatyczne skutki.

Donata Kosicka22 lipca 2019, 12:27
Szczególnie latem nasza aktywność na świeżym powietrzu się zwiększa. Często podczas wykonywania prac w ogrodzie czy też na polu towarzyszą nam psy lub koty. Są kompanami zabaw naszych dzieci. Pamiętajmy, że nasz pupil może chorować na wściekliznę. Choroba dotyczy także świń, bydła, owiec, kóz, a nawet koni. Nosicielami wścieklizny są dzikie zwierzęta: lisy, nietoperze, a nawet wiewiórki.

Wścieklizna jest wirusową i śmiertelną chorobą ludzi i niektórych zwierząt. Najczęściej wirus przenoszony jest ze śliną chorego zwierzęcia w czasie pogryzienia albo pokąsania.

Kiedy zauważymy dzikie zwierzę niewykazujące strachu i nieoddalające się od człowieka, zachowajmy ostrożność. Wścieklizna jest najbardziej niebezpieczną i nieuleczalną chorobą, która w 100% przypadków kończy się śmiercią.

Więcej o objawach wścieklizny oraz o tym jak radzić sobie kiedy pogryzie pies podejrzany o wściekliznę przeczytacie w sierpniowym wydaniu top agrar Polska. Zapraszamy do lektury.

dkd


Picture of the author
Autor Artykułu:Donata Kosicka
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)