Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Żywienie świń>

Rynek spożywczy rośnie mimo deflacji

Obrazek

W tym roku rynek artykułów spożywczych w Polsce osiągnie wartość blisko 243 mld zł i będzie dalej rosnąć mimo deflacji – wynika z raportu analizującego handel detaliczny w Polsce.

Bartłomiej Czekała21 sierpnia 2015, 09:21

- Handel detaliczny spożywczy jest to jeden z tych segmentów całego handlu detalicznego, który jest bardzo stabilny. Nie ma tu większych fluktuacji. Mimo deflacji i innych trudnych sytuacji na rynku gospodarczych w ostatnich latach, widzimy że ten rynek nadal rośnie. Według naszych danych był to wzrost rzędu 2% do koło 240 mld zł – wyjaśnia Jarosław Frontczak z firmy PMR.
 


Jego zdaniem najszybciej będą się rozwijać dyskonty. – Obserwujemy także bardzo duży rozwój sieci convenience. To są takie nowoczesne małe sklepy, najczęściej zlokalizowane w dobrych miejscach. Widać także wzrosty przy niektórych sklepach specjalistycznych – tak zwane warzywniaki, rybne, te które specjalizują się w wąskim asortymencie – podkreśla specjalista.

em

Fot. Sierszeńska

Więcej czytaj na gospodarka.polskieradio.plPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)