Reklama zniknie za 11 sekund

Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Wideo>Reportaże>

Uprawa i sprzedaż choinek w 2022 roku. Jakie drzewka kupują Polacy na Święta?

W połowie grudnia sezon choinkowy w pełni. Ekipy pilarzy ścinające drzewka na plantacjach świerków i jodeł mieli sporo pracy już kilka tygodni temu, a wiele choinek sprzedawana w doniczkach była wykopywana na plantacjach już we wrześniu, ponieważ zgłaszali się odbiorcy z odległych terenów kraju i zagranicy, zwykle ze Słowacji.

Bożonarodzeniowe drzewko, czy to cięte, czy w doniczce, to dekoracja bez której duża część Polaków nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia. I drzewek nie trzeba już pozyskiwać z lasów, bo plantacji nie brakuje. Choinkowe żniwa ruszają kilka tygodni przed Świętami. Najpierw trzeba wykopać mniejsze drzewka przeznaczone do sprzedaży w doniczkach.Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)