Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

Czyżby wirus ASF wymknął się Niemcom spod kontroli?

Obrazek

Jest podejrzenie kolejnego przypadku ASF w Niemczech - tym razem około 70 km na północ od ustanowionej już głównej strefy rdzeniowej. Póki co niemieckie laboratorium referencyjne ds. afrykańskiego pomoru świń nie potwierdziło jeszcze tej informacji.

Dominika Mulak30 września 2020, 15:30

Możliwe, że wirus afrykańskiego pomoru świń jest już bardziej rozpowszechniony w Brandenburgii niż wcześniej podejrzewano. Od wczoraj istnieje podejrzenie ASF w prowincji Märkisch-Oderland, ok. 70 km na północ od ustanowionej już głównej strefy rdzeniowej.

Jeszcze dziś Instytut im. Friedricha Loefflera (FLI) na potwierdzić bądź zaprzeczyć tej informacji.

Dzik, u którego podejrzewa się ASF, został zastrzelony przez myśliwego w Bleyen-Genschmar w Oderbruchu. Kiedy zwierzę zostało poddane rozbiorowi, stwierdzono podejrzane zmiany w narządach wewnętrznych.


Dzik przywędrował z Polski?

We wtorek wieczorem o godz. 18 powołano lokalny zespół ds. zarządzania kryzysowego dla okręgu Märkisch-Oderland. Obecnie trwają przygotowania do utworzenia strefy rdzeniowej o promieniu 5 km wokół terenu oraz obszaru zagrożonego o promieniu 15 km.

- Wirus mógł zostać zawleczony z Polski. Dzik, który został zastrzelony i u którego podejrzewa się wystąpienie ASF został znaleziony w bezpośrednim sąsiedztwie granicy polsko-niemieckiej - uważa Henrik Wendorff, prezes Brandenburskiego Krajowego Związku Rolników.

Źródło: www.topagrar.comPicture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)