Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

W Polsce potwierdzono już 107 ognisk ASF

Obrazek

W ciągu niespełna dwóch tygodni potwierdzono 4 nowe ogniska ASF. Wirus uderzył w chlewnie zlokalizowane w województwach: warmińsko-mazurskim, podkarpackim i dolnośląskim.

Dominika Mulak30 września 2021, 14:50
104. ognisko ASF (ognisko pierwotne) wyznaczono 19 września w gospodarstwie, w którym utrzymywano 20 świń (1 locha, 8 prosiąt, 11 tuczników), położonym w miejscowości Sampława, w gminie Lubawa, powiat iławski, województwo warmińsko-mazurskie. 

105. ognisko ASF (ognisko pierwotne) wyznaczono 24 września w gospodarstwie, w którym utrzymywano 24 świnie (tuczniki), położonym w miejscowości Wola Mielecka, w gminie Mielec, powiat mielecki, województwo podkarpackie.

106. ognisko ASF (ognisko pierwotne) wyznaczono 27 września w gospodarstwie, w którym utrzymywano 41 świń (4 lochy, 15 warchlaków, 22 tuczników), położonym w miejscowości Ludwichowo, w gminie Lubawa, powiat iławski, województwo warmińsko-mazurskie. 

107. ognisko ASF (ognisko pierwotne) wyznaczono 28 września w gospodarstwie, w którym utrzymywano 8 świń (1 locha, 6 warchlaków, 1 tucznik), położonym w miejscowości Niezgoda, w gminie Żmigród, powiat  trzebnicki, województwo dolnośląskie.

Wszystkie gospodarstwa, w których zlokalizowano pomór znajdują się na obszarze objętym ograniczeniami III wymienionym w załączniku do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (RWK) 2021/605. Ponadto we wszystkich chlewniach wdrożono już wszelkie procedury związane z likwidacją choroby.

Więcej o ogniskach ASF w Polsce pisaliśmy TUTAJ

Źródło: www.wetgiw.gov.pl

Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy