Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Hiszpania: 850 szt. bydła do uboju na statku w Kartagenie

Obrazek
Statek Karim Allah zacumował w Kartagenie, po tym jak przez dwa miesiące pływał po Morzu Śródziemnym szukając kupca na bydło. Zwierzęta obecnie nie nadają się do sprzedaży i ministerstwo rolnictwa zaleca ich ubój. 
Dorota Kolasińska1 marca 2021, 10:46
Jak podaje Reuters u wybrzeży Hiszpanii w porcie w Kartagenie zacumował statek, na którym przez ostatnie dwa miesiące podróżowało bydło po Morzu Śródziemnym. Pierwotnie żywiec miał trafić do Turcji, ale tamtejsze władze zablokowały import z obawy przed chorobą niebieskiego języka. 

W czasie tej dwumiesięcznej tułaczki kilka krajów odmówiło przyjęcia statku do portu nawet w celu uzupełnienia paszy dla zwierząt, zmuszając krowy do przebywania przez kilka dób o samej wodzie.

Pojawiło się również pytanie, co dzieje się z odchodami oraz ściółką zwierząt po trwającym tyle miesięcy transporcie. Istnieją podejrzenia, że zwierzęta przebywają w tragicznych warunkach, a ich stan zdrowia pogarsza się z dnia na dzień. W sprawę zaangażowały się również hiszpańskie organizacje zajmujące się prawami zwierząt. 

Jak informuje Reuters eksperci tamtejszego resortu rolnictwa policzyli, że na pokładzie znajdują się 864 żywe zwierzęta. Dwadzieścia dwie krowy z pełnej stawki padły. Według raportu szczątki innych, zostały pocięte i wyrzucone za burtę podczas podróży. W poufnym raporcie lekarzy weterynarii, który pojawił się w piątek dla agencji Reuters, stwierdzono, że zwierzęta ucierpiały z powodu długiej podróży, a eutanazja byłaby najlepszym rozwiązaniem dla ich zdrowia i dobrostanu, to samo zaleca ministerstwo rolnictwa. 

oprac. dkol na podst. Reuters
fot. poglądowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)