Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Irlandzka wołowina na chiński rynek...

Obrazek

Irlandia zdobyła chiński rynek wołowiny, niebawem rozpocznie eksport. A kiedy my?

Dorota Kolasińska2 kwietnia 2018, 06:00
- Spodziewamy się, że Irlandzka wołowina trafi na rynek Chiński tego lata - mówił Minister Rolnictwa Simon Coveney, który w święto Patryka odwiedził Pekin i uzyskał takowe informacje, z których Irlandczycy na pewno się cieszą.
Po zeszłorocznych audytach i kontrolach irlandzkich zakładów mięsnych, chiński rynek otworzy swoje granice na irlandzką wołowinę. 
Chiński rynek jest chłonny, ale i bardzo wymagający pod względem standardów jakości produktów pochodzenia zwierzęcego. Produkty te przechodzą wnikliwe kontrole w Chinach, ale również w kraju pochodzenia. Wielu krajom, podobnie jak Polsce, na zdobyciu tego rynku względem wołowiny bardzo zależy. Głównie dlatego, że importują ponad 1 mln ton wołowiny rocznie. W Chinach zmieniają się trendy żywieniowe, a konsumenci szukają bardziej zachodnich trendów na swoim rynku, więc zainteresowanie wołowiną będzie rosło. 
Phil Hogan, komisarz UE wybiera się w tej sprawie do Chin, aby wspierać stronę Irlandzką w negocjacjach. 

Ciekawe kiedy Polskim organizacjom branżowym uda się przekonać władze Chin i otworzyć rynek na naszą wołowinę... Negocjacje trwają, ale polskiej wołowinie nadal brakuje standardów jakości, jednolitej i powtarzalnej formy, która jest wymagana w Chinach.

dkol/ na podst. farmersjournal.ie


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)