Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Jędrzejowska Spółdzielnia Mleczarska w likwidacji!

Obrazek

Jedna z najstarszych firm z Wodzisławia jest w stanie likwidacji. Poszukiwani są chętni do zakupu zakładu. 

Dorota Kolasińska21 stycznia 2020, 12:09
Zakład Skupu i Przetwórstwa Mleka w Wodzisławiu – Jędrzejowska Spółdzielnia Mleczarska działa od 1903 r. Spółdzielnia produkowała od wielu lat tradycyjne wyroby, obecnie jest w stanie likwidacji, decyzja zapadła pod koniec grudnia podczas spotkania Rady Nadzorczej. 

Poszukiwani są zainteresowani kupnem zakładu. W mleczarni nadal odbywa się produkcja i skup mleka od dostawców. Jędrzejowska Spółdzielnia ma problem z przebiciem się na rynku. Za tradycyjne produkty konsument musi zapłacić trochę więcej niż za te wytwarzane masowo. Niestety konsumenci nadal patrzą na cenę produktów i sięgają po tańsze.

Koszty produkcji w takim zakładzie, gdzie wiele prac wykonuje się ręcznie są wyższe, więc trudniej konkurować z gigantami. W Spółdzielni pracują 44 osoby. 

To niestety już kolejna spółdzielnia mleczarska, którą przerasta i wygryza olbrzymia konkurencja. A szkoda, bo tradycyjnych, lokalnych zakładów mleczarskich na rynku jest coraz mniej. 

oprac. dkol na podst. echodnia.eu
Fot. jedrzejowskasm.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)