Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

KE sprzedała większość zapasów OMP!

11.01.2019

Drukuj

KE sprzedała większość zapasów OMP!

Artykuł dostępny

Komisja Europejska sprzedała 88 424 tony odtłuszczonego mleka w proszku przechowywanego w magazynach z zapasów interwencyjnych. Dzięki temu pozostało jedynie 22 tyś ton OMP. Za 100 kg surowca kontrahenci płacili 155,4 euro. 

r e k l a m a

W zeszłym roku już podkreślano, że mogą być bardzo duże problemy z szybką sprzedażą tak dużych ilości OMP. Według niektórych ekspertów odtłuszczone mleko w proszku w magazynach powoli traci swoje właściwości i niebawem będzie nadawać się jedynie na cele paszowe. Ryzyko nie zakończenia procesu sprzedaży zapasów interwencyjnych zmniejsza się, bo na odbywających się aukcjach OMP zaczęło cieszyć się duży powodzeniem.

Większość zapasów została sprzedana, dla przypomnienia KE wystartowała ze sprzedażą z ilością 380 tyś. ton OMP. Cena dla kupujących jest satysfakcjonująca. 

dkol

Polecane dla Ciebie:

article icon

Massey Ferguson z drugiej ręki

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii