Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Stanisław Żochowski nowym prezesem Podlaskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka

Obrazek

– Będę prezesem dla wszystkich hodowców – deklaruje Stanisław Żochowski, który znakomitą większością głosów został wybrany na nowego prezesa najważniejszej organizacji zrzeszającej podlaskich hodowców bydła mlecznego w kraju.

Marcin Jajor28 stycznia 2022, 12:22

Wybory w Starym Jeżewie odbyły się 26 stycznia br., a więc ponad rok od upłynięcia kadencji starych władz związku, na czele których stał przez wiele lat zmarły Krzysztof Banach. Zgromadzenie na nowego prezesa wybrało Stanisława Żochowskiego, który zdobył znakomitą większość głosów. Poparło go łącznie 27 spośród 34 delegatów.

Podczas wyborów wybrano również zastępców. Wiceprezesami podlaskiej organizacji hodowców bydła zostali: Tomasz Cieślik, Karol Faszczewski, Kamil Kosiński, Piotr Kryński oraz Bogusław Marchel.

Stanisław Żochowski przejął kierownictwo nad związkiem po pełniącym do tej pory obowiązki prezesa PZHBiPM Krzysztofie Pogorzelskim, który – jak się dowiedzieliśmy – nie był akceptowany przez grono podlaskich hodowców. To doprowadziło do wielu podziałów w organizacji.


– Mam młodych i prężnych wiceprezesów. Razem zjednoczymy ten związek i będzie on inny, bardziej przychylny – zaznacza Stanisław Żochowski w rozmowie z top agrar Polska. Dodaje, że jest skromnym podlaskim hodowcą, ale jeśli trzeba będę to zjednoczy nawet cały kraj!

– Będę prezesem dla wszystkich hodowców. Dla mnie wszyscy hodowcy bydła mlecznego są tacy sami, wszyscy ciężko pracują i z jednej gliny jesteśmy ulepieni – podkreśla nowy prezes Podlaskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Stanisław Żochowski to jeden z najbardziej utytułowanych i znanych hodowców bydła mlecznego nie tylko na Podlasiu ale również w całej Polsce. Prowadzi rodzinne gospodarstwo w miejscowości Kamińskie Wiktory (woj. podlaskie). Niemalże co roku jego zwierzęta deklasowały rywalki podczas Regionalnych Wystaw Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie, jednej z najważniejszych i najbardziej prestiżowej imprez hodowlanych w kraju. Nie inaczej było w 2021 roku, kiedy to wraz z córką Anną zdobyli za swoje piękne zwierzęta łącznie 2 tytułu superczempiona, 5 tytułów czempiona i dwa wiceczempiona.

Jak wówczas komentował Stanisław Żochowski – sukcesy to efekt żmudnej, już ponad 40-letniej pracy hodowlanej, której przełomem były stworzone przez niego nowe linie mateczne, na bazie zarodków sprowadzonych z USA w 1994 r. Aktualnie państwo Żochowscy utrzymują ok. 240 krów dojnych o przeciętnej wydajności ok. 12 tys. kg mleka/krowy na rok. 

mj, fot. Jajor, Anna Żochowska

 Picture of the author
Autor Artykułu:Marcin Jajor
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)