Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Wielki apetyt Chin na wołowinę. Wieprzowina pójdzie w odstawkę?

Obrazek

Spożycie wołowiny w Chinach staje się coraz bardziej popularne. Z tego powodu, że krajowa produkcja tego mięsa nadal jest niewystarczająca, w ostatnim czasie nastąpił gwałtowny wzrost importu wołowiny, pomimo jej wysokich cen na rynku światowym.

 

Dominika Mulak13 września 2022, 17:48
Według chińskich statystyk celnych w lipcu 2022 roku do Państwa Środka sprowadzono rekordową ilość 274 tys. ton wołowiny o wartości 1,94 mld dolarów. Co ciekawe wielkość międzynarodowych zakupów wołowiny przewyższa wielkość zakupów wieprzowiny. W pierwszych siedmiu miesiącach bieżącego roku Chińska Republika Ludowa zakupiła od zagranicznych dostawców 1,42 mln ton wołowiny o wartości około 9,5 mld dolarów, podczas gdy w przypadku wieprzowiny z wyłączeniem podrobów jadalnych było to tylko około 930 000 t za 1,88 mld dolarów.

Ważni dostawcy wołowiny na rynek chiński pochodzą z Ameryki Południowej, z Brazylią na czele. Jednak Stany Zjednoczone też ostatnio notują sukcesy sprzedażowe w tym segmencie rynku. Według Amerykańskiej Federacji Eksportu Mięsa (USMEF), eksport wołowiny z USA do Chin w pierwszej połowie 2022 r. wzrósł o prawie połowę do 120 500 t w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, a przychody z eksportu wystrzeliły w górę o 72% do 1,07 mld dolarów.

Prezes australijskiej firmy analitycznej Global Agritrends Brett Stuart spodziewa się, że w nadchodzącym roku to właśnie Chiny, w tym Hongkong, będą najważniejszym rynkiem zbytu dla amerykańskiej wołowiny.

Oprac. na podstawie AgE

Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy