Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy: zmiany we władzach organizacji

Obrazek

Podczas posiedzenia Rady Krajowej i Zarządu Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP, które odbyło się  26 sierpnia br., uczestnicy spotkania podjęli decyzję o zmianach personalnych we władzach organizacji. SRW ma nowego prezesa!

 

Dorota Kolasińska31 sierpnia 2022, 10:21

W Stowarzyszeniu Rzeźników i Wędliniarzy nastąpiły zmiany personalne.  Tomasz Parzybut, który pełnił dotychczas m.in. funkcję rzecznika i dyrektora generalnego Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP (SRW RP), został prezesem organizacji. Dotychczasowy szef stowarzyszenia Janusz Rodziewicz obejmie funkcję wiceprezesa. Wiceprezes Piotr Ziemann pozostał na stanowisku. Tomasz Parzybut jest absolwentem studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Warszawskim, pracował wcześniej jako redaktor w telewizji TVN i TVR, pełnił również funkcję rzecznika prasowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Rezygnacje ze stanowiska

W czasie walnego zebrania Rady Krajowej i zarządu Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP, które odbyło się  26 sierpnia, z funkcji przewodniczącego Rady Krajowej zrezygnował Zbigniew Nowak. Był on wieloletnim wiceprezesem, a następnie prezesem SRW RP, a od kilku kadencji przewodniczącym Rady Krajowej. Nowym przewodniczącym Rady wybrano Dariusza Niebieszczańskiego, to członek wszystkich kadencji Rady Krajowej SRW RP, jest właścicielem Zakładów Mięsnych Niebieszczańscy w Prószówce, jednego z największych tego typu przedsiębiorstw na Dolnym Śląsku.Funkcję członka w Radzie Krajowej SRW RP będzie pełniła Urszula Miazga z Zakładu Mięsnego Smak Górno.

oprac. dkol na podst. Wiadomości Handlowe
Fot. Łukasz RawaPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)